DIY: mocne włosy z olejkiem cedrowym

Olejek cedrowy jest absolutnym hitem w kosmetyce. Powszechnie stosowany w medycynie, przez mieszkańców tundry otaczany czcią i kultem (wśród mieszkańców Uralu i Syberii panuje przekonanie, że to właśnie orzechy cedrowe i wytłaczany z nich olej zapewniają im zdrowie i długowieczność).

Kobiety uwielbiają go natomiast za właściwości cudownie pielęgnujące włosy. Regularnie wykonywane olejowanie olejkiem cedrowym zapewnia włosom zdrowy wzrost, blask, miękkość, usprawnia procesy zachodzące w komórkach skóry głowy, wzmacnia cebulki, zapobiega utracie włosów, dba o kondycję i sprężystość pukli.

Olejek cedrowy można nakładać na włosy jako samodzielny produkt lub połączyć go z innymi olejami oraz substancjami odpowiadającymi za piękno i odżywienie kosmyków. Z tego względu przynajmniej raz w tygodniu warto wykonać maseczki z olejkiem cedrowym, aby wzmocnić włosy i dokładnie oczyścić skórę głowy.

Poniżej przedstawiamy dwie doskonałe maseczki z wykorzystaniem olejku cedrowego.

MASECZKA Z OLEJKU CEDROWEGO OCZYSZCZAJĄCA SKÓRĘ GŁOWY

Poniższa maseczka oczyści skórę z toksyn, usprawni pracę gruczołów łojowych i pozwoli zwalczyć łupież.

Wymieszaj 5 ml olejku cedrowego z łyżeczkę mocnej herbaty i łyżeczką wódki. Przygotowaną maseczkę należy nałożyć zarówno na włosy, jak i na skórę głowy. Maskę trzeba pozostawić na włosach przez około 2 godziny (najlepiej owinąć głowę ręcznikiem), a następnie umyć włosy szamponem. Jeśli zmagasz się z silnym łupieżem – wykonuj maseczkę przynajmniej 2 razy w tygodniu. Po miesiącu łupież zniknie.

MLEKO CEDROWE – NA MOCNE WŁOSY

Mleko cedrowe nie tylko wzmocni włosy i zapewni im szybszy wzrost, ale sprawi, ze zaczną rosnąć się grubsze i pełne objętości.

Garść orzeszków cedrowych należy zmiażdżyć, dokładnie mieszając je z odrobiną wody. Mikstura powinna przypominać gęstą papkę, którą należy podgrzać w piekarniku przez około godzinę (temperatura nie powinna przekroczyć 60% C). Do przygotowanego, ostudzonego mleka należy dodać kilka kropli naturalnego olejku cedrowego. Taką mieszankę należy wcierać w skórę głowy przez dwa tygodnie. Mleko trzeba aplikować na skórę codziennie.

Powodzenia!