Olejowanie włosów olejkiem cedrowym – rady i wskazówki

Olejowanie włosów jest obecnie najmodniejszym, najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem na pełną i dogłębną regenerację pukli. Jest to zabieg, który możemy wykonać w zaciszu własnego domu, w komfortowych warunkach. Im bardziej zniszczone są twoje włosy, tym bardziej powinnaś zdecydować się na olejowanie włosów i tym częściej je wykonywać. Tylko naturalne olejku są w stanie wniknąć do wnętrza włosa, a ponadto zadbać o skórę głowy i wzmocnić cebulki włosowe.

Wyjątkowo zniszczone, suche, pozbawione nawilżenia i łamliwe włosy polubią olejek cedrowy, który zbudowany jest z dużych cząsteczek kwasu linolowego i linolenowego z grupy omega – 3 i omega – 6. Taka budowa olejku sprawia, że jego cząsteczki idealnie wpasują się w duże odchylenia łusek na powierzchni włosów wysokoporowatych. Olej cedrowy wygładzi włosy, zabezpieczy przed dalszym niszczeniem, nawilży, i sprawi, że pukle będą wyjątkowo miękkie i lśniące. Olejek cedrowy nie napuszy ani nie obciąży wysokoporowatych włosów. Będzie idealny do olejowania zniszczonych, potrzebujących odbudowy i ochrony kosmyków.

Aby jednak olejeowanie za pomocą olejku cedrowego przebiegło sprawnie, warto pamiętać o kilku istotnych rzeczach.

  • Olejek cedrowy jest dosyć gęsty, dlatego trzeba dokładnie wmasować go w skórę głowy i włosy, aby mieć pewność, że pokrył całe pukle.
  • Olej cedrowy jest – jak każdy olejek – tłusty. Należy o tym pamiętać przy nakładaniu go i najlepiej założyć ubranie, którego nie będzie nam szkoda, gdy się poplami.
  • Olejek cedrowy można nakładać na suche lub mokre pukle. Włosy przed olejowaniem warto zwilżyć albo przegotowaną wodą (ta z kranu jest twarda i sprawia, że włosy stają się sztywne, szorstkie i matowe), albo użyć naparu z ziół, które spotęgują pielęgnację włosów i właściwości olejku. Idealnie nadają się do tego: skrzyp polny, rumianek, pokrzywa, brahmi.
  • Olejek cedrowy może być ciężko zmyć z głowy (zwłaszcza że do zmywania go należy użyć delikatnego szamponu bez SLS, SLES). Aby łatwiej było się nam go pozbyć z włosów, wystarczy na naolejowane jeszcze kosmyki nałożyć na kilka minut balsam do włosów. Zemulguje on olejek i sprawi, że w szybki i komfortowy sposób zmyjemy go z głowy.

Powodzenia w olejowaniu włosów!